Ўзбекистон Президенти Озарбайжон Бош вазирининг ўринбосарини қабул қилди
Тошкент халқаро конференцияси доирасида Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Озарбайжон Республикаси Бош вазирининг ўринбосари Шахин Мустафоев билан учрашув ўтказди.
Ўзбекистон ва Озарбайжон ўртасидаги ўзаро манфаатли ҳамкорликни ривожлантириш, мамлакатларимизнинг анъанавий яқин ва дўстона муносабатларини янада мустаҳкамлаш масалалари муҳокама қилинди.
Шахин Мустафоев давлатимиз раҳбарига Озарбайжон Президенти Илҳом Алиевнинг самимий саломи ва энг эзгу тилакларини етказди.
Суҳбат чоғида икки томонлама амалий ҳамкорликни кенгайтириш, энг аввало савдо, саноат, қишлоқ хўжалиги, транспорт ва логистики лойиҳаларини илгари суриш ҳамда маданий-гуманитар алмашинув дастурларини амалга ошириш масалаларига алоҳида эътибор қаратилди.
Бўлажак олий даражадаги саммитга тайёргарлик доирасида Ҳукуматлараро комиссия ва Ишбилармонлар кенгашининг навбатдаги йиғилишларини ўтказиш, биринчи Ҳудудлараро форумни ташкил этиш юзасидан келишувга эришилди.

Президент Узбекистана принял заместителя Премьер-министра Азербайджана
На полях Ташкентской конференции состоялась встреча Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева с заместителем Премьер-министра Азербайджанской Республики Шахином Мустафаевым.
Обсуждены вопросы дальнейшего развития узбекско-азербайджанского взаимовыгодного сотрудничества, укрепления традиционно тесных и дружественных отношений междудвумя странами.
Шахин Мустафаев передал главе нашего государства искренние приветствия и наилучшие пожелания Президента Азербайджана Ильхама Алиева.
В ходе беседы особое внимание уделено вопросам наращивания практического взаимодействия, прежде всего по продвижению проектов в области торговли, промышленности, сельского хозяйства, транспорта и логистики, а также реализации программ культурно-гуманитарного обмена.
Достигнута договоренность о проведении в рамках подготовки к предстоящему саммиту на высшем уровне очередного заседания Межправительственной комиссии и Делового совета, организации первого Межрегионального форума.