O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2022 yil 2 iyuldagi “Qoraqalpog‘iston Respublikasi hududida favqulodda holat joriy etish to‘g‘risida”gi PF‒164-son Farmoniga o‘zgartirish kiritish to‘g‘risida
O‘zbekiston Respublikasining “Favqulodda holat to‘g‘risida”gi Konstitutsiyaviy qonuniga muvofiq:
2. Mazkur Farmon imzolangan kundan e’tiboran kuchga kiradi va ommaviy axborot vositalarida darhol e’lon qilinishi shart.
3. Mazkur Farmon O‘zbekiston Respublikasining Oliy Majlisi palatalariga tasdiqlash uchun yuborilsin.
4. Mazkur Farmonning ijrosini nazorat qilish O‘zbekiston Respublikasining Bosh vaziri A.N.Aripov va O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Xavfsizlik kengashi kotibi V.V.Maxmudov zimmasiga yuklansin.

В соответствии с Конституционным законом Республики Узбекистан «О чрезвычайном положении»:
1. В пункте 2 Указа Президента Республики Узбекистан от 2 июля 2022 года № УП–164 «О введении чрезвычайного положения на территории Республики Каракалпакстан» слова «21 часа 00 минут до 7 часов 00 минут» заменить словами «23 часов 00 минут до 5 часов 00 минут».
2. Настоящий Указ вступает в силу с момента подписания и подлежит незамедлительному опубликованию в средствах массовой информации.
3. Направить настоящий Указ на утверждение в палаты Олий Мажлиса Республики Узбекистан.
4. Контроль за исполнением настоящего Указа возложить на Премьер-министра Республики Узбекистан Арипова А.Н. и секретаря Совета безопасности при Президенте Республики Узбекистан Махмудова В.В.